Emma Watson Biografie

27. dubna 2018 v 19:27 | Posted by: Nicol
Emma Watsonová (* 15. dubna 1990 Paříž), celým jménem Emma Charlotte Duerre Watson, je britská herečka a modelka, kterou proslavila role Hermiony Grangerové ve filmové sérii o bradavickém kouzelníkovi Harry Potterovi.

Narodila se v Paříži anglickým právníkům Chrisovi a Jacqueline Watsonovým. Její babička je Francouzka. Po rozvodu rodičů od pěti let žije se svou matkou a bratrem v Oxfordu v Anglii. Od útlého dětství se projevoval její zájem o herectví, a proto vystupovala v řadě divadelních představení, ve školních hrách, v sedmi letech vyhrála recitační soutěž. Její první filmovou příležitostí se stala role Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců ve věku devíti let.

Poprvé se zamilovala do Toma Feltona při natáčení prvních dvou dílů o Harrym Potterovi, představitele Draca Malfoye. Ve dvaceti letech do o šest let staršího britského herce Jay Barrymore. Na začátku ledna 2014 se po dvou letech rozešla s bohatým dědicem Willem Adamowitzem, kterého poznala při svém ročním studijním pobytu v Oxfordu. V roce 2014 se jejím přítelem stal o dva roky mladší Matthew Janney, student z Oxfordu a hráč ragby.

Od roku 2009 studovala anglickou literaturu na Brownově univerzitě v Providence na Rhode Islandu v Nové Anglii. Přibrala si i psychologii a filozofii. Dne 25. května 2014 odpromovala. Během studií absolvovala roční studijní pobyt v Oxfordu. K tomu, že opravdu chce být herečkou, dospěla až na univerzitě. V roce 2014 se stala Velvyslankyní dobré vůle OSN pro ženy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama